יתרונות הרכיבה הטיפולית

כותב: ליאור דובובסקי
17 מאי 2020

זה לא סוד שבשנים האחרונות רכיבה טיפולית תופסת תאוצה.
בעת רכיבה על הסוס, החיה החזקה והעוצמתית הזו, מתפזרת תחושה של עוצמה בגוף היכולה להועיל לחוסר בטחון ולהעביר תחושות חיוביות לרוכב.
לסוסים לא מעט יתרונות, כאשר העיקר ביניהם הוא התנועה של הסוס. הסוס בתנועתו מחקה את תנועת האדם, רכיבה טיפולית מנצלת את יתרון התנעוה של הסוס ומנצלת אותו לטובת המטופל כך הרכיבה מפעילה שרירים שאינם מופעלים בד”כ או לא מופעלים כלל.

הרכיבה הטיפולית מתחלקת למספר תחומי טיפול:

  • ריגשי
  • מוטורי
  • סנסורי
  • למידה
  • תקשורת

אם בעבר, הורים נאלצו להסתפק ברפואה קונבנציונלית בלבד בכל הקשור לבעיות אצל ילדיהם, כיום ניתן לפנות אל שיטת רכיבה טיפולית היכולה לעזור להתגבר על מכשולים בחייהם כילדים ולאחר מכן כבוגרים.

 

לסיכום,

רכיבה על סוס מהווה הזדמנות מדהימה להיחשף להתנסויות חדשות ולא מוכרות תוך כדי התמודדות עם מצבים חדשים. הרכיבה מציבה אתגרים חדשים המאפשרים לרכוש מיומנויות חדשות אשר דרכן ניתן לפתח דפוסי ביטחון והערכה עצמית חדשה וגבוהה יותר.
הרוכב חווה הצלחות, סיפוק, התמודדות, התמקדות ביכולות ומעלות תוך כדי אתגרים וחולשות שהוא פוגש – המכלול מעלה את המוטיבציה, תחושת הגאווה והיכולת ההישגית ובכך נפתחים אפיקים חדשים של למידה והצלחה.

אודות הכותב

ליאור דובובסקי
ליאור דובובסקי קו מנחה כמאמן – אני תמיד מנסה ליצור בסיס טוב אצל הרוכבים או הסוסים שלי, ברמה התחרותית, אני חושב שבתור התחלה צריך ליצור נקודת התחלה ואז להשתפר ממנה כל פעם אפילו קצת. אני מאמין שרוכב שתמיד יהיה במגמת שיפור, אפילו קטנה, בסופו של דבר יגיעו לרמות הגבוהות ויגשימו את היעדים שלהם. אני תמיד אומר לרוכבים שלי, תכנסו לתחרות, תציבו נקודת התחלה ואז מתחרות לתחרות תנסו לנקות את נקודות העונשין, לצמצם את נקודות המינוס ותנסו ליצור נקודות פלוס איפה שאתם יכולים, כך תיצרו את השיפור ותביאו את היכולת שלכם ושל סוסכם לידי ביטוי!
קרא עוד
wingate-footer השותפים שלנו maccabi-footer

© 2020 כל הזכויות שמורול ל LD TRAINING